Zajistíme pro Vás....

Servis zdravotnické techniky

Servisní skupina Lobby dental se skládá z vyškolených techniků pracujících s nejmodernějším nářadím, kteří pro Vás zajišťují nejkvalitnější servisní služby v dané oblasti zdravotnické techniky. Provádíme záruční a pozáruční servis zdravotnické techniky značek: Dentsply Sirona, Denta Sun, Ekom, Bien Air, Woodpecker, Melag, Dürr Dental, Fadesa a Metasys.

Prošli jsme odpovídajícím školením pro provádění servisu, máme k dispozici potřebné servisní vybavení včetně servisních manuálů a požadované odborné vzdělání dle vyhlášky 50/1978 Sb. Splňujeme tak všechny požadavky zák. 268/2014 Sb. o provádění periodických bezpečnostně technických kontrol (BTK), včetně provádění elektrických revizí na zdravotnickém zařízení.

Výstavba zubních ordinací

Poskytujeme komplexní poradenské služby v oblasti plánování, výstavby či zařizování zubních ordinací a dentálních klinik Zabýváme se také kompletní rekonstrukcí zubních ordinací a laboratoří na míru. Od návrhu po kompletní stavební dokumentaci vč. veškerých revizních dokumentů. Úzce spolupracujeme se stavební firmou Davidstyl s.r.o. Tímto jsme dosáhli vysoké kvality spolupráce, mezi stavební firmou a dodavatelem zdravotnické techniky Lobby dental. Rádi Vám předvedeme vybraný výrobek a poskytneme pomoc při jakémkoli dotazu formou osobního setkání, písemnou formou nebo telefonicky.

Pravidelné bezpečnostní kontroly

Dle zákona č.268/2014 Sb. je povinností provozovatele zdravotnického prostředku si nechat provádět tyto pravidelné bezpečnostně technické kontroly (BTK) u rizikové třídy II.a, II.b a III. v termínu nejpozději 1x za 2 roky. Ne každé zařízení v ordinaci je zdravotnickým prostředkem dle nového zákona č.268/2014 Sb., dříve zákon č.123/2000 Sb. Toto určuje Prohlášení o shodě, které musí být dodáváno s každým výrobkem. Jen v případě, že je v něm napsáno, že se jedná dle směrnice EU číslo 93/42/EEC o zdravotnický prostředek (medical device), tak jím skutečně je a vztahují se na něj veškerá nařízení popsaná dále. Na zdravotnickém prostředku musí být také štítek s označením CE. Typickým příkladem je stomatologická souprava, RTG, sterilizátor, myčka nástrojů, termodesinfektor, apod. Naopak obecně, dle prohlášení o shodě, svářečka sterilizačních fólií, destilační přístroj, úpravna vody a další nejsou zdravotnickými prostředky a neplatí na ně přísnější pravidla dle zákona č. 268/2014 Sb., ale jen obecná pravidla o údržbě a revizích jako na každý jiný spotřebič v rámci podnikatelské činnosti. Tyto přístroje SÚKL ani nekontroluje.

Osvětlení lékařských ordinací

Zajistíme pro Vás dokonalé ovětlení zubní ordinace či laboratoře Speciální plnospektrální závěsné nebo přisazené svítidlo pro zubařské ordinace. Díky elektronickému předřadníku svítidlo vydává neblikavé světlo, které je pro oči šetrnější než světlo klasických zářivkových svítidel s tlumivkou a startérem. Vysoký index barevného podání zajistí nezkreslené barvy a lepší rozlišitelnost drobných detailů při jemné práci. Výsledkem je méně unavený zrak po celodenním pracovním výkonu. Optické systémy zaručují rovnoměrné osvětlení pracovní plochy s minimálním oslněním.Ne každé zařízení v ordinaci je zdravotnickým prostředkem dle nového zákona č.268/2014 Sb., dříve zákon č.123/2000 Sb. Toto určuje Prohlášení o shodě, které musí být dodáváno s každým výrobkem. Jen v případě, že je v něm napsáno, že se jedná dle směrnice EU číslo 93/42/EEC o zdravotnický prostředek (medical device), tak jím skutečně je a vztahují se na něj veškerá nařízení popsaná dále. Na zdravotnickém prostředku musí být také štítek s označením CE. Typickým příkladem je stomatologická souprava, RTG, sterilizátor, myčka nástrojů, termodesinfektor, apod. Naopak obecně, dle prohlášení o shodě, svářečka sterilizačních fólií, destilační přístroj, úpravna vody a další nejsou zdravotnickými prostředky a neplatí na ně přísnější pravidla dle zákona č. 268/2014 Sb., ale jen obecná pravidla o údržbě a revizích jako na každý jiný spotřebič v rámci podnikatelské činnosti. Tyto přístroje SÚKL ani nekontroluje.

Osvětlení dentálních ordinací
Osvětlení dentálních ordinací
Osvětlení dentálních ordinací
Osvětlení dentálních ordinací

Díky vlastním světelným zdrojům (plnospektrálním zářivkám a LED) a mnoha variantám svítidel vám vytvoříme naprosto homogenní světelné prostředí na celém pracovišti, nejen v okolí stomatologické soupravy.

Měření osvětlenosti

S luxmetrem jsme navštívili již téměř 500 ordinací a laboratoří jak v ČR, tak v zahraničí. Při měření zjišťujeme soulad s normou ČSN EN 12464-1:2012, která však stanoví pouze nejnezbytnější hygienické minimum. Nad rámec této normy zjistíme, zda jsou vhodně nastaveny poměry osvětlenosti v jednotlivých částech místnosti a zda dochází ke kombinaci různých typů světla, což nadměrně zatěžuje zrak. Výsledkem je zpráva o současné situaci s případným návrhem na zlepšení a cenovou kalkulací.

Světelné projekty

Rekonstruujete nebo budujete nové prostory? Známe všechny zákonitosti stomatologických provozů a rádi vám zpracujeme kompletní světlotechnický projekt a dokumentaci pro všechny fáze – stavební řízení, provedení stavby, kolaudace. V případě realizace zakázky dodáme projekt ZDARMA. Z bohaté praxe bohužel víme, že projekty osvětlení stomatologických klinik většinou zpracovávají elektrikáři spolupracující s hlavním projektantem. V mnoha případech pak parametry neodpovídají příslušné normě a v naprosté většině případů vůbec nerespektují základní ergonomické zásady, na které norma nepamatuje. Výsledkem je zbytečná nadměrná zraková zátěž a nezřídka i problémy při kolaudaci.

Návrhy ordinací
a dentálních laboratoří

3D vizualizace a vůbec dispoziční návrhy jsou vnímány, jako nedílná součást každé plánované investice. Zavčas lze odhalit veškeré případné nejasnosti nebo chyby. Celkový výsledek nás pak nemůže zaskočit.

Návrhy interiéru dentálních ordinací
Návrhy interiéru dentálních ordinací
Návrhy interiéru dentálních ordinací

Napínané podhledy

Všestranný podhledový systém, který dokáže vytvořit jedinečné a moderní prostředí v jakémkoliv interiéru. Technologie, která zvládne přetvořit strop nad našimi hlavami na téměř jakoukoliv formu, strukturu, barvu či vzor.

Všechna práva vyhrazena © lobby-dental.cz

Přejít nahoru