Napínané podhledy

První dojem

Pevné, elastické a lehké napínané podhledy (plošná hmotnost 200-300 g/m2) jsou vhodné do jakéhokoliv půdorysu místnosti.

Velmi zajímavou a mnohdy volenou variantou je napínaný podhled propouštějící světlo.

Materiál

Tento stropní systém se skládá ze dvou základních prvků: z obvodového profilu a velmi lehké napínané membrány. Ta je obvykle dodávána ve dvou materiálových variantách: textilní plátno vyrobené z polyesterového vlákna nebo fólie z měkčeného polyvinylchloridu (PVC).

Instalace a údržba

Kompletní montáž napínaného podhledu je zcela čistá, nevyžaduje žádné přípravné práce a řemeslníci po ní nezanechávají ani hluk, ani odpad. Do podhledu lze také zakomponovat svítidla nebo naopak ukrýt klimatizaci či protipožární systémy. 
Údržba je neobyčejně snadná. Ve většině případů není díky svým antistatickým a antifungicidním vlastnostem potřeba vůbec. Pokud však opravdu dojde k nějakému znečištění, k dosažení původního vzhledu podhledu stačí setřít povrch pomocí hadru (či ideálněji jelenice) a vody s mýdlem.

Vlastnosti

Napínané podhledy disponují mnohými výhodami. Termoizolace je prvním z nich. Plátno či fólie instalovaná několik centimetrů od hlavního podhledu vytvoří vzduchový polštář, který napomáhá ke snížení ztrát tepla přes strop. Kromě toho bývají na napínaném podhledu použity další termoizolační materiály, které jsou za účelem ideálního vizuálního dojmu ukryty pod jeho hladkým povrchem. Napínané podhledy mají i zvukoizolační atributy. Membrána se nedá zapálit a nepodporuje hoření, vyhovuje tedy i v místech s maximálními požadavky na požární bezpečnost.

Ukázka realizace napínaných podhledů

Všestranný podhledový systém, který dokáže vytvořit jedinečné a moderní prostředí v jakémkoliv interiéru. Technologie, která zvládne přetvořit strop nad našimi hlavami na téměř jakoukoliv formu, strukturu, barvu či vzor.

Všechna práva vyhrazena © lobby-dental.cz

Přejít nahoru